• Projekt kl 7a: Zainspirowani lekturą.

• W marcu przypadła 81. rocznica śmierci Janka Bytnara ps. „Rudy” i Macieja Aleksego Dawidowskiego ps. „Alek”, którzy wraz z Tadeuszem Zawadzkim ps. „Zośka” są głównymi bohaterami jednej z lektur szkolnych pt. Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Losy tej trójki wywarły ogromne wrażenie na uczennicach i uczniach klasy 7a. Zainspirowani lekturą, postanowili upamiętnić te postacie na gazetce szkolnej. Wykonali trzy plansze: każda poświęcona jednemu z bohaterów. W centrum wystawy znalazł się Rudy, który szczególnie spodobał się zwłaszcza żeńskiej części klasy . W projekcie uczniowie wykorzystali informacje biograficzne, archiwalne zdjęcia bohaterów, plakaty i zdjęcia z filmu Roberta Glińskiego, własne rysunki oraz grafiki.

Nie zabrakło również cytatu z wiersza Juliusza Słowackiego pt. „Testament mój”, słów które przed swoją śmiercią wypowiedział Janek Bytnar, a które zapadły głęboko w pamięć i serce uczniów klasy 7a:

Lecz zaklinam niech żywi nie tracą nadziei,

[…]

A kiedy trzeba na śmierć idą po kolei,

Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.”

Koordynator projektu: Joanna Krauzowicz – Tarczoń.

• Projekt: „Językowa świetlica”.

• Marzec jest obchodzony w naszej szkole jako Miesiąc Języka Narodowego. Z tej okazji dzieci w ramach zajęć na świetlicy szkolnej wzięły udział w projekcie „Językowa świetlica”. Celem zajęć było m. in. pokazanie uczniom, zwłaszcza tym młodszym z klas 1-3, że nauka może być świetną zabawą. Dzieci utrwalały znajomość liter i alfabetu za pomocą kolorowanek w stylu mandali, rozwiązywały łamigłówki językowe, poszerzały znajomość słownictwa poprzez kolorowanki leksykalne, ćwiczyły ortografię rozkodowując ukryte słowa, układały zdania z rozsypanek wyrazowych. Gotowe prace znalazły się na tablicy świetlicowej, tworząc piękną, wielobarwną, gazetkę języka polskiego.

Koordynator projektu: Joanna Krauzowicz - Tarczoń