• Konkurs Małego Recytatora Poezji Dziecięcej

• W dniu 24.01.2023 roku odbyła się w naszej szkole już kolejna edycja Konkursu Małego Recytatora Poezji Dziecięcej.Z roku na rok dzieci coraz liczniej i chętniej przystępują do konkursu i tym samym podwyższają swoje umiejętności recytatorskie, uwrażliwiają się na piękno literatury i coraz lepiej czują się na scenie.W tym roku jury w składzie: p. Sabina Lewandowska, p. Beata Mirek- Hornik oraz p. Beata Majewska wyłoniło trzech laureatów:

1 miejsce- Karol Dzierżęga kl. 3 a

2 miejsce- Andrzej Szymankiewicz kl. 2a

3 miejsce- Aleksandra Czubińska kl. 2b

oraz przyznało następujące wyróznienia:

Anastasiia Spiridonowa,

Milena Kamińska,

Krystian Sieczka,

Kacper Jakubczyk.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za wkład włożony w przygotowanie dzieci.Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

• Spotkanie z Klubem Senior +

• 25 stycznia 2023 roku o godzinie 16 w naszej szkole odbędzie się spotkanie członków Klubu Senior + Biały Dunajec z uczniami edukacji wczesnoszkolnej klas 2a, 3a i 3b oraz ich babciami i dziadkami. Celem jest wspólne kolędowanie i miłe spędzenie czasu.

• Przegląd Kolęd i Pastorałek dla klas 0-3

• Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek to piękny zwyczaj, który od wieków przyczynia się do tego, że okres Bożego Narodzenia jest dla nas tak niezwykłym. W naszej szkole dnia 22.12.2023 r. odbył się kolejny już Przegląd Kolęd i Pastorałek dla klas 0-3. Przegląd ten przygotowała p. Agnieszka Róg (wychowawca kl. 1) oraz p. Jadwiga Dzierzęga (wychowawca klasy 2b). Każda klasa zaprezentowała jedną kolędę lub jedną pastorałkę. Nagrody dla uczestników ufundowała Rada Rodziców naszej Szkoły.

Gratulujemy wszystkim, a paniom Wychowawczyniom dziękujemy za współpracę.

Opr. Agnieszka R.

• Wystawa prac malarskich Michaliny Majerczyk

• Już po raz drugi w naszej szkole odbywa się wystawa prac malarskich, tym razem uczennicy klasy IV Michaliny Majerczyk.Prace można podziwiać na szkolnym korytarzu, ale może w przyszłości obrazy Michaliny będą docenione w światowych galeriach sztuki????

Tego życzymy naszej artystce!

Aneta Piłat

• Konkurs plastyczny  "Sztuka Wyobraźni"

• 28 listopada 2022 w Gminnej Bibliotece w Białym Dunajcu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie plastycznym  Sztuka Wyobraźni. Na konkurs wpłynęło 150 prac dzieci z Gminy Biały Dunajec.

Tematem konkursu był bohater, sportowiec, ulubiona postać z książki, bajki, baśni lub komiksu. Nagrody Specjalne Dyrektora Biblioteki w Białym Dunajcu otrzymali:

Karolina Czerwinska z klasy 5a oraz Sebastian Mikowski z klasy 5a.

Nagrody w grupie klas 1-3 otrzymali:

Grzegorz Kutarnia (kl 1),

Paulina Rabiarz (3a),

Jessica Mrugała (2b),

Katarzyna Wilk (2b),

Miłosz Soboń (2b),

Agata Siepak (2a).

Nagrody w grupie klas 4-6 otrzymali:

Amelia Bafia (kl4),

Dominika Nowaczyk (5b),

Weronika Dzierżęga (5b),

Kacper Zych (6b).

Wyróżnienia w grupie klas 4-6 otrzymały:

Karolina Jurzysta (5a) oraz Magdalena Cachro (6a).

Nagrodę w grupie klas 7-8 otrzymała:

Alicja Kalata (8a).

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Wystawę pokonkursową można podziwiać w GOK w Białym Dunajcu.

Konkurs "Sztuka Wyobraźni" został zorganizowany  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.