• Wernisaż ucznia klasy VII Franciszka Kasprzaka- Kurosa

• Talent- to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych.

Robić to, co niemożliwe dla talentu- oto geniusz.

Henri Frederic Amiel

Od kilku dni w naszej szkole można podziwiać obrazy, szkice, rysunki i niewątpliwy talent ucznia klasy VII Franciszka Kasprzaka- Kurosa. Prace Franka wzbogacają i urozmaicają szkolny korytarz, ale przede wszystkim pobudzają wyobraźnię uczniów i nauczycieli.

Zapraszamy na wernisaż:)

Aneta Piłat

• Akademia z okazji Święta Niepodległości

• Polsko - nie jesteś Ty już niewolnicą... O tych słowach przypomnieli uczniowie klasy VII podczas akademii z okazji Święta Niepodległości.

Obejrzeliśmy krótką inscenizację przypominającą historię rozbiorów Polski, 123 lat niewoli oraz wyzwolenia w 1918 roku. Zabrzmiały wzniosłe pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów przygotowanych przez panią Elżbietę Bachledę. Widowiska dopełniły piękne dekoracje o które zadbała pani Beata Mirek - Hornik. Wszyscy widzowie - od najmłodszych do najstarszych poczuli podniosłą atmosferę dnia o którym wiedzą tylko z kart książek do historii, a który jest jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski.

Akademia zorganizowana została w ramach Narodowego Rozwoju Czytelnictwa

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

• Plakat
          • Kurierzy Tatrzańscy Farbą i kredką

• 10 listopada w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie plastycznym Kurierzy Tatrzańscy Farbą i kredką, zorganizowanym przez Muzeum Tatrzańskie i Towarzystwo Inicjatyw Społecznych Kurierzy Tatrzańscy. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Miasto Zakopane, gminy: Poronin, Kościelisko, Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska i Powiat Tatrzański. Dzieci i młodzież w wieku od 4 do 19 lat z przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół średnich wykonało i nadesłało na konkurs prawie 600 prac. Na uroczystości pojawili się uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli nagrody.

Wyróżnienia I stopnia otrzymały

Aleksandra Topór- Hucinska z klasy V b,

Alicja Kalata z klasy VIIIa

Magdalena Augoff z klasy O b (lat 5).

Wszystkim Serdecznie gratulujemy.

• Bal Pani Jesieni

• Dnia 8 listopada w oddziałach przedszkolnych odbył się Bal Pani Jesieni. Dzieci w jesiennych, wykonanych z naturalnych materiałów strojach, bawiły się przy muzyce i uczestniczyły w zabawach ruchowych. W ramach promocji zdrowego odżywiania, dzieci przygotowały także zdrową sałatkę owocową, sok z marchwi oraz owocowe jeżyki. Uwieńczeniem balu był pokaz jesiennej mody.

Magda Słupkowska

• Kiermasz Zdrowej Żywności

• W dniu 8.11.2022 roku już po raz kolejny obył się w naszej szkole Kiermasz Zdrowej Żywności przygotowany przez klasę III b. Na Kiermaszu można było zakupić wspaniałe, ale przede wszystkim zdrowe smakołyki takie jak: mini hamburgery własnej roboty, galaretki, koktajle, soki warzywno- owocowe, ciasta i babeczki.Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie, Dyrekcji za umożliwienie przeprowadzenia Kiermaszu, nauczycielom i uczniom za aktywny udział w akcji.

Aneta Piłat

• Próbna ewakuacja

• W dniu 2.11.2022r. o godzinie 10:30 odbyła się  próbna ewakuacja w naszej szkole.

Po sygnale dźwiękowym  uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki czyli plac przy hali gimnastycznej oraz na skwer przy szkole. Nauczyciele na podstawie dziennika przekazali p. Dyrektorowi Janowi Gackowi prowadzącemu akcję ewakuacyjną informacje dotyczące stanu liczebności klas.

Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu  uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły.

• Towarzystwo Gimnastyczne Sokół „Gniazdo” z Zakopanego w naszej szkole!

• 21 października 2022 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia „Edukacja dla bezpieczeństwa”– tak
            nazywa się projekt realizowany przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół „Gniazdo” w Zakopanem. Jest
            on adresowany do młodzieży w szkołach podstawowych z terenu powiatu tatrzańskiego. Ma na celu
            organizację szkoleń o charakterze sportowo-obronnym, które poprawiają nie tylko sprawność fizyczną
            młodzieży, ale także przyczyniają się do podniesienia sprawności motorycznej, wydolności organizmu, a
            także wytworzenia właściwego zespołu postaw oraz motywacji. Zamierzeniem projektu jest także
            przekazanie zagadnień z zakresu wojskowości oraz nabycie podstawowych umiejętności wojskowych
            przez młodych obywateli RP. Poprzez zabawę oraz sport TG „Sokół” uatrakcyjniło uczniom czas
            spędzony w szkole oraz dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej i Towarzystwa Gimnastycznego
            „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.