• Uroczyste rozdanie nagród laureatom Międzyszkolnego Konkursu „Szopka bożonarodzeniowa”

• 19 grudnia 2023 roku w naszej szkole nastąpiło uroczyste rozdanie nagród laureatom Międzyszkolnego Konkursu „Szopka bożonarodzeniowa”. Nagrody wręczył Pan Dyrektor oraz Pani Grażyna Wolińska- Gąsienica, przedstawicielka głównego sponsora firmy Horeca. Podczas rozdania nagród mogliśmy oglądać prezentację, która mówiła o tym jak zaczęła się nasza przygoda z szopkami z piernika. Dowiedzieliśmy się z niej jak zdecydowaliśmy się przekazywać te prace na cele charytatywne i jakie korzyści płyną z takiej działalności. Było to bardzo ciekawe i wzruszające wydarzenie, które na długo zapadnie nam w pamięci. Cieszymy się, że mogliśmy zachęcić inne szkoły do udziału w takim konkursie i pomocy innym ludziom. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli więcej tego typu okazji do wyrażania naszej twórczości i dobroczynności.

Koordynatorzy akcji
            Jadwiga Dzierzęga, Marzena Druzgała, MagdalenaSłupkowska

Dzielimy się z Wami świątecznymi życzeniami wyrażonymi w wierszu, który otrzymaliśmy od Pani
            Marii Porębskiej tuż po wręczeniu nagród.

Rozdanie nagród

• Wyniki konkursu "Szopka bożonarodzeniowa"

• Zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Szopka Bożonarodzeniowa”, które odbędzie się w dniu 19.12.2023 r. o godzinie 12:00 w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu. Laureatów konkursu prosimy o przybycie w celu odebrania nagród rzeczowych. Informujemy, że wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplom pamiątkowy oraz drobny upominek.

Na konkurs wpłynęło 40 prac w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria I- grupa dzieci z klas 0-III

Kategoria II- grupa uczniów z klas IV-VIII

Komisja w składzie:

1. Pan Andrzej Jacek Nowak- Wójt Gminy Biały Dunajec
            2. Ks. Jan Dolasiński- Proboszcz parafii w MB Królowej Aniołów w Białym Dunajcu
            3. Pani Maria Porębska- były dyrektor GOK w Białym Dunajcu,

wyłoniła laureatów w danych kategoriach;

Kategoria I- klasy 0-III

I miejsce - Piotr Japoł klasa IIIb SP nr 1 w Białym Dunajcu

II miejsce – Klemens Pruzińsky kl. 0 Przedszkole Anielskie w Szaflarach

III miejsce- Igor Bukowski kl. I SP nr 2 w Białym Dunajcu

Wyróżnienia:

• Hanna Krzeptowska SP w Gliczarowie Górnym
            • Daniel Chrobak SP w Szaflarach
            • Antoni Skupień SP w Poroninie
            • Marysia Stachowiec SP nr 2 w Białym Dunajcu
            • Grzegorz Kutarnia SP nr 1 w Białym Dunajcu
            • Kacper Gal SP w Piekielniku

Kategoria II- klasy IV-VIII

I miejsce- Jan Kostecki kl. VI SP nr 1 w Białym Dunajcu

II miejsce- Weronika Dzierżęga kl. VI SP nr 1 w Białym Dunajcu

III miejsce- Maja Glińska kl. IV SP w Poroninie

Wyróżnienie specjalne przyznane przez Jury otrzymała:

• Magdalena Szostak kl. I SP nr 1 w Białym Dunajcu

Przypominamy, że konkurs „SZOPKA BOŻONARODZENIOWA” jest konkursem charytatywnym i wszyscy uczestnicy wyrazili zgodę na przekazanie swoich prac organizatorom na cele charytatywne.

• Etap gminny konkursu gwarowego im. A. Skupnia-Florka

• 15 grudnia w SP nr 2 w Białym Dunajcu odbył się etap gminny konkursu gwarowego im.A.Skupnia Florka, w którym wyróżnili się Martynka Augoff- I miejsce, Maja Pańszczyk - I miejsce, Mariusz Pańszczyk - I miejsce i ci uczestnicy wezmą udział w etapie wojewódzkim. Wiktoria Karciarz, Anna Kalata i Jan Kalata zdobyli wyróżnienia. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Szkolny etap konkursu gwarowego im. Andrzeja Skupnia-Florka

• 5 grudnia w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu gwarowego im. Andrzeja Skupnia-Florka. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:Martyna Augoff, Hanna Pawlikowska, Katarzyna Pawlikowska, Anna Kalata, Wiktoria Karciarz, Anna Cudzich, Weronika Dzierżęga, Jan Kalata, Maja Pańszczyk, Mariusz Pańszczyk. Gratulujemy.