• "Droga do szczęścia" - teatrzyk

• 17.05.2022r. do naszej szkoły przyjechał teatrzyk z przedstawieniem dla klas 0-3 pt. "Droga do szczęścia". Była to ciepła i wzruszająca historia, w której główna bohaterka - babcia, próbuje dowiedzieć się czym jest prawdziwe szczęście. Bajkę wszystkie dzieci oglądały z ogromnym zainteresowaniem. Przedstawienie uświadomiło nam, że szczęście prawdziwe i szczere tworzą nie rzeczy, ale przyjaciele.

opr. Agnieszka Róg

• 231 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

•  „Wiece, mowy, tłumne pochody, chorągwiane procesje podobne są do fali, którą chwilowo wicher spiętrza, ale która wygładza się następnie i usypia.

To nie jest dostateczny i nie jest dość godny sposób uczczenia drogiej rocznicy!

Najgodniejszym i najszlachetniejszym byłby choć cichy, ale serdeczny i doniosły czyn ofiarny”.

Henryk Sienkiewicz „Trzeci Maj”, tekst z 1907 roku.

W dniu 4 maja 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość obchodów kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 8b na tę okazję przygotowali montaż słowno-muzyczny, prezentację oraz nagrali film obrazujący w metaforyczny sposób rozbiory Polski.

Uczniowie wykazali się talentami aktorskimi, montażowymi oraz wokalnymi. Przygotowując występ sięgnęliśmy do twórczości Henryka Sienkiewicza – pisarza, krzewiciela polskości oraz Tarasa Szewczenki – ukraińskiego poety, który w wierszu „Do Polaków” zawarł aktualny i dzisiaj apel:

„Podaj-że rękę Ukraińcowi   I szczere serce jemu daj,                                             Dopomóż, bracie, wygnańcowiOdtworzyć dawny, cichy raj!”.

Taras Szewczenko „Do Polaków”. Wiersz napisany w 1847 roku.

Bardzo dziękujemy Dyrektorowi Szkoły za możliwość wykorzystania kamery, która została zakupiona w ramach projektu „Laboratorium Przyszłości’ oraz Pani Agnieszce Majerczyk za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

Klasa 8b wraz z Wychowawcą

• Szkolny Konkurs Geograficzny "Czytam mapę"

• W kwietniu 2022r, odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Geograficznego w Szkole Podstawowej nr 1 w białym Dunajcu "Czytam mapę". Konkurs miał na celu popularyzowanie wśród uczniów obcowania z mapą, która oprócz walorów poznawczych umożliwia kształtowanie umiejętności i obserwacji, wyobraźni przestrzennej. Rozbudzanie zainteresowań geografią, a także podnoszenie poziomu wiedzy uczniów.

W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas od piątej do ósmej.  Komisja w składzie Beata Polczak i Małgorzata Gacek przyznała następujące miejsca: I miejsce zdobyła Aleksandra Waliczek z klasy 8b, II miejsca zdobyli Piotr Kalata z klasy 8a, Łukasz Oleksiewicz z klasy 8a i Oliwia Stanek z klasy 8b, III miejsce zdobyła Anna Kuźma z klasy 7a.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

• Konkurs fotograficzny “MOJE ZDROWE ŚNIADANIE” rozstrzygnięty!

• W konkursie fotograficznym “Moje zdrowe śniadanie” wzięło udział 17 uczniów z klas 5 – 8 i tyle samo prac. Każdy z uczestników przygotował zdrowe śniadanie, wykonał jego zdjęcie i krótko opisał. Zdjęcia nadesłane przez uczniów prezentują zdrowe, bogate w składniki odżywcze i estetycznie podane posiłki. Najlepsze z nich zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.