• KONKURS PLASTYCZNY " I TY MOZESZ ZOSTAĆ BANKSYM- STREET ART"

• 21 kwietnia w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym "I Ty możesz zostać Banksym- street art".

Składamy serdecznie podziękowania dla głównego sponsora nagród - Spółdzielni Uczniowskiej SEZAMEK, którego opiekunem jest p. Agnieszka Wójcik oraz dla Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Białym Dunajcu.

Równie gorącą wdzięczność składamy na ręce opiekunów- plastyków, rodziców, ale przede wszystkim samych uczestników za chęci i ogromne zaangażowanie w wykonanie prac plastycznych.

Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim biorącym udział w konkursie.

Życzymy dalszego rozwoju swojej pasji malarskiej oraz licznych sukcesów w tej dziedzinie sztuki.

Koordynator konkursu

Aneta Piłat

• XV Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha MASKA 2023

• Mam ogromną przyjemność poinformować, że uczniom klasy III B w składzie: Aleksandra Lichaj, Agnieszka Gil, Sara Michniak, Maciej Sieńko, Michał Bafia, Michał Stasik, Szymon Lichaj oraz Andrzej Kułach udało się zdobyć I miejsce w XV Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha MASKA 2023 i uzyskać zaszczytną tegoroczną MASKĘ.

Dziękuję rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji przedstawienia.

Aneta Piłat

• Wyniki konkursu plastycznego " I Ty możesz zostać Banksym- street art"

• Jury w składzie : p. Bogumiła Kułach,  p. Bożena Świderska Środa oraz p. Bartłomiej Kudasik spośród niemalże 50 prac postanowiło przyznać następujące nagrody:

Kategoria klasy I-III

I miejsce Paulina Rabiasz klasa III GOK Biały Dunajec

II miejsce Agnieszka Gil klasa III SP. nr 1 Biały Dunajec

III miejsce Aleksandra Cudzich klasa II SP. nr 2 Biały Dunajec

III miejsce Maksymilian Mąka klasa III SP. nr 1 Biały Dunajec

wyróżnienie  Magdalena Gandera klasa II SP. nr 1 Biały Dunajec

Kategoria klasy IV- VI

I miejsce Alicja Gil klasa IV SP. nr 1 Biały Dunajec

II miejsce Maja Starczowska klasa IV PCK w Nowym Targu

III miejsce Maria Krzeptowska klasa IV SP. w Bańskiej Wyżnej

Kategoria klasy VII- VIII

I miejsce Zuzanna Puchłopek klasa VIII  GOK Biały Dunajec

II miejsce Emilia Kwak klasa VIII PCK w Nowym Targu

Nagrodę specjalną przyznaną przez p. Bogumiłę Kułach otrzymuje Anna Folfas z klasy VI SP. nr 2 w Białym Dunajcu.

Uroczyste rozdanie nagród będzie miało miejsce 21 kwietnia 2023 roku o godz. 12.30 w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu.

Jednocześnie informujemy, że wernisaż prac odbędzie się 21 kwietnia w godzinach 13.00- 18.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu.

Serdecznie zapraszamy!!!

• Wesołych Świąt

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć Uczniom i  Rodzicom serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności i pogody ducha. Niech ten szczególny czas przyniesie Wam odpoczynek i radość z przebywania w gronie najbliższych.

Jednocześnie informuję, że przerwa świąteczna będzie trwała od 06.04.2023 r. (czwartek) do 11.04.2023 r. (wtorek).

Do szkoły wracamy w środę 12.04.2023 r.

Dyrektor, Wicedyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Obsługi

• Konkurs palm wielkanocnych

• W ubiegłą niedzielę, 2 kwietnia, w naszym kościele parafialnym już po raz kolejny odbył się konkurs palm wielkanocnych.

Celem konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie ludowej tradycji związanej z okresem zbliżających się świąt wielkanocnych, integracja społeczności lokalnej, rozwijanie pomysłowości i wyobraźni twórczej oraz przekazanie wartości dotyczących własnoręcznego wykonania palmy wielkanocnej.

W tym roku w jury zasiadali:

Wójt Gminy Biały Dunajec Pan Jacek Nowak

Dyrektor GOK Pan Bartłomiej Kudasik

W trzech kategoriach zostali nagrodzeni następujący laureaci:

W kategorii najwyższa palma wielkanocna:

1 miejsce - klasa IIb

2 miejsce - klasa IIa

3 miejsce - klasa 0b

W kategorii oryginalna palma wielkanocna:

1 miejsce - Grzegorz Murzyn

2 miejsce - Weronika Dzierżęga

3 miejsce - Julia Łowisz

wyróżnienie - Lena Łaś

W kategorii tradycyjna palma wielkanocna:

1 miejsce - Aleksandra Pardel

2 miejsce - Joanna Jędrol

3 miejsce - Karolina Mrowińska

wyróżnienie - klasa Ia

Nagrodzeni uczestnicy otrzymali upominki oraz dyplomy, a wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały słodki upominek, za co jesteśmy wdzięczni księdzu Proboszczowi i Radzie Rodziców. Dziękujemy za liczny udział w konkursie i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Koordynatorzy konkursu:

Jadwiga Dzierzęga