• Konkurs plastyczny XXIX Festiwalu Papieskiego

• Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli  w konkursie plastycznym XXIX Festiwalu Papieskiego, którego organizatorem jest Gminna Biblioteka w Białym Dunajcu. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 16.10.2022 w Kościele Parafialnym w Białym Dunajcu. Nagrody otrzymały:

- Weronika Dzieżęga  z klasy Vb (malarstwo na papierze),

- Julia Palider z klasy Va (malarstwo na szkle),

- Alicja Kalata z klasy VIIIa (malarstwo na płótnie).

Wyróżnienia otrzymali:

- Karolina Jurzysta z klasy Va,

- Magdalena Cachro z klasy VIa,

-Wiktor Siepak z klasy VII.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Kiermasz

• W ramach realizacji projektu dla szkół – pakiet owocowo-warzywny 12 października 2022 r. odbył się kiermasz produktów owocowych, warzywnych i innych. Kiermasz zorganizowany został przez Uczniów i Rodziców klasy 4. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej.

Przygotowane przekąski można było nabyć w głównym holu szkoły. Rodzice zadbali, by zaprezentować je w pięknej jesiennej dekoracji, a przede wszystkim by były smaczne i zdrowe.

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup monitora interaktywnego dla klasy 4 (sala 3).

Uczniowie klasy 4 serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji i dołożyli nawet najmniejszą cegiełkę do sfinansowania zakupu monitora interaktywnego, który jest nam bardzo potrzebny. W wyniku akcji zebraliśmy kwotę 2235 ,00 zł. Serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców uczniów klasy 4, którzy bardzo licznie zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu. Poświęcili czas, by przygotować przekąski oraz przeprowadzili go wraz z dziećmi.

Organizacją wydarzenia zajęły się Panie z trójki klasowej rodziców (Pani Joanna Zubrzycka, Pani Agata Topór, Pani Agnieszka Majerczyk) oraz wychowawca klasy 4.

Agnieszka Wójcik – wychowawca klasy 4

• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W dniu 7 października w naszej szkole obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu patrole egzaminacyjne składające się z uczennic z klas 8a i 8b wraz z panią Dorotą Jach - Żukowską przeprowadziły egzamin  ze znajomości tabliczki mnożenia dla chętnych w klasach od II - VIII. Zwycięzcy klasowych konkursów otrzymali medale Mistrza Tabliczki Mnożenia. Również podczas długiej przerwy można było sprawdzić swoje umiejętności rachunkowe i uzyskać certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia. Chętnych do zabawy nie brakowało. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie gratulujemy.

Dorota Jach - Żukowska

• Zbieramy TALENCIAKI

• Chcesz by w naszej szkole znalazł się nowy sprzęt sportowy, komputery lub pomoce dydaktyczne?
            Przekaż nam swoje Talenciaki!
            Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły Pełne Talentów", którą organizuje LIDL.
            Za produkty kupione w Lidlu będzie można zdobywać - "talenciaki" - które następnie rodzice mogą przekazywać do szkoły. Szkoła będzie mogła wymieniać "talenciaki" na pomoce naukowe, sprzęt sportowy i elektroniczny. Nagród są dziesiątki: zaczynając od piłek, a kończąc na zaawansowanym sprzęcie multimedialnym.

Jeden Talenciak można otrzymać za każde wydane 50 złotych (z zastrzeżeniem, że na rachunku musi widnieć owoc lub warzywo). Są pewne grupy towarów, które zostały wyłączone z akcji.

Akcja trwa do 13 listopada.
            "Talenciaki" można również przekazać drogą elektroniczną skanując kod QR smartfonem.
            DRODZY RODZICE! LICZYMY NA WAS!
            Każdy "talenciak" jest ważny. Jeśli nie chcesz samodzielnie rejestrować „talenciaków”, przynieś je do szkoły!
            Na parterze i piętrze zostały wystawione pudełka na "talenciaki".

• Ślubowanie klasy 1

• 29 września br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy I.

W uroczystości brali udział uczniowie wraz z wychowawcą. Byli obecni: Dyrektor i pani Wicedyrektor szkoły, Ks. Proboszcz i p. Agnieszka Majerczyk – nauczyciel języka angielskiego oraz rodzice uczniów.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając historycznym mieczem Patrona naszej szkoły - króla Kazimierza Wielkiego - ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Na początku uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy I i  trzech uczennic z klasy IV. Całą uroczystość prowadziły uczennice klasy 8b. Pan Dyrektor złożył życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Potem uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale a od swoich Rodziców mały kuferkowy upominek. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami ugościli się przy słodkim poczęstunku zorganizowanym przez swoich rodziców.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Opr. Wych. Agnieszka Róg

• Cyrk "SZOK"

• We wtorek 27 września gościł w naszej szkole cyrk z Ukrainy. Oddziały przedszkolne  i uczniowie mieli okazję podziwiać bardzo ciekawy pokaz, który wzbudzał wielką radość i szczery śmiech dzieci. Oprócz magicznych sztuczek występował ogromny, dmuchany słoń, niedźwiedź, a nawet Super-men. Atrakcją pokazu były gołębie i psy, które wykonywały wszystkie polecenia treserki. Dzieci chętnie angażowały się do wspólnych zabaw z klaunami. Pokaz dostarczył wszystkim miłych wrażeń, wiele radości i zadowolenia

Opr. Agnieszka Róg