• Podziękowanie

• Serdecznie dziękujemy za dar serca i udział w akcji charytatywnej MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA.

To dzięki Wam udało się zebrać wiele pięknych prezentów dla dzieci przebywających w szpitalach.

Wszystkie zebrane upominki zostały przekazane organizatorom, którzy koordynują tę piękną akcję na terenie województwa małopolskiego.

Wasza hojność i życzliwość sprawiły, że możemy pomóc Mikołajowi przywrócić uśmiech dzieciom.

Nie ma nic piękniejszego niż widok radości i wdzięczności w oczach maluchów.

Jeszcze raz dziękujemy Wam za wspaniały gest i życzymy, aby św. Mikołaj obdarzył Was swoją dobrocią i nich się spełnią Wasze marzenia.

wolontariusze i opiekunowie

Szkolnego Klubu Wolontariusza

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W dniu 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu patrole egzaminacyjne składające się z uczennic z klas 7a i 6b wraz z panią Dorotą Jach - Żukowska i panią Magdaleną Ochalik przeprowadziły egzamin  ze znajomości tabliczki mnożenia dla chętnych uczniów  w klasach od II - VIII. Zwycięzcy klasowych konkursów otrzymali medale Mistrza Tabliczki Mnożenia. Również podczas długiej przerwy  można było sprawdzić swoje umiejętności rachunkowe. Kolejka chętnych uczniów była bardzo długa. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie gratulujemy.

Koordynatorzy:  pani Dorota Jach - Żukowska, pani Marzena Druzgała, pani Magdalena Ochalik

• Spotkanie z policjantami i rozdanie nagród z "Odblaskowej szkoły"

• W środę 15 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji, którzy zwracali uwagę uczniów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas spotkania nastąpiło również rozdanie licznych nagród uczniom biorącym aktywny udział w Ogólnopolskiej Akcji Odblaskowa Szkoła. W ramach tej akcji odbywały się trzy konkursy: Konkurs Odblaskowy Różaniec, konkurs plastyczny dla klas 0 -3 SP "Moja droga do szkoły jest bezpieczna" oraz konkurs plastyczny dla klas 4 - 7 SP "Odblaskowy uczeń". Nagrody i wyróżnienia otrzymało łącznie ponad pięćdziesięciu uczniów. GRATULUJEMY!

Serdeczne podziękowania dla sponsorów:

SU "Sezamek" przy SP1 w B. Dunajcu,

Firmy InPost,

sieci Orange,

Firmy " Przekolec"

oraz firmy PEC Geotermia Podhalańska.

• KURIERZY TATRZAŃSCY - BOHATEROWIE WOJENNYCH SZLAKÓW

• Z radością informujemy, że prace autorstwa naszych uczniów zostały wyróżnione i nagrodzone w powiatowym konkursie plastycznym  KURIERZY TATRZAŃSCY - BOHATEROWIE WOJENNYCH SZLAKÓW. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanym.
            W kategorii I( przedszkola) równorzędne nagrody otrzymali Kamil Karpiel i Jan Kubacki - nauczyciel prowadzący pani Magdalena Słupkowska.
            W kategorii II( klasy I-III) nagroda dla Anny Kalaty z klasy IIIa-nauczyciel prowadzący pani Bożena Rzepka.
            W kategorii III( klasy IV-VI) nagroda dla Marii Ciepielik z klasy IVb-nauczyciel prowadzący pani Beata Mirek-Hornik.
            Wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Karciarz z klasy V oraz Weronika Dzierżęga z klasy VIb- nauczyciel prowadzący pani Beata Mirek-Hornik.
            Serdecznie gratulujemy :)

• O OJCZYŹNIE SŁOWAMI WIELKICH POLSKICH POETÓW

• W dniu 13 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Była ona przede wszystkim okazją do uczczenia 105. rocznicy odzyskania przez Polskę tak długo wyczekiwanej i upragnionej wolności.  11 listopada 1918 roku – po 123 latach niewoli – nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość.

Akademia została przygotowana przez uczniów klasy VI a pod przewodnictwem Pani Kingi Michalik. Nauczyciele i uczniowie mogli usłyszeć – oprócz faktów historycznych – także słowa poświęcone Ojczyźnie, spisane rękoma największych polskich poetów: Cypriana Kamila Norwida, Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Juliana Tuwima, Jana Lechonia czy Kazimierza Wierzyńskiego. O oprawę muzyczną w postaci pieśni patriotycznych zadbał szkolny chór pod kierownictwem Pani Elżbiety Bachledy.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia w naszej szkole tej ważnej dla każdego Polaka daty, serdecznie dziękujemy.

• XXX Festiwal Papieski 2023  Święty Jan Paweł II- Cywilizacja życia

• XXX Festiwal Papieski 2023  Święty Jan Paweł II- Cywilizacja życia już za nami. W konkursie plastycznym nagrodę za realistyczny portret Ojca Świętego Jana Pawła II otrzymał Kacper Zych z klasy VIIb. Wyróżniono również pracę malarska na szkle Sebastiana Mikowskiego z klasy VIa.

Wystawę pokonkursową i wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Białym Dunajcu.