• Konkurs Palm Wielkanocnych

• W niedzielę 10 kwietnia 2022 roku, w naszym kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Aniołów, odbył się konkurs Palm Wielkanocnych. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową.

Uczestnikami  byli uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Białego Dunajca.

Jury w składzie ks. Jerzy Biernat oraz siostra zakonna Ewa Maciąg uznało, że wszystkie palmy zostały wykonane z dużym zaangażowaniem i każdy uczestnik konkursu zasługuje na nagrodę.

Podziwiać można było prace wykonane przez uczniów z rodzicami i wychowawcami klas.

W tym roku rywalizację na najwyższą palmę wygrały klasy, III "a"-wychowawca pani Bożena Rzepka oraz klasa 0"b"- wychowawca pani Magdalena Słupkowska.

Najbardziej oryginalnymi okazały się być palmy wykonane przez klasę IV"b" -wychowawca pani Marzena Druzgała i II "b"-wychowawca pani Aneta Piłat.

W kategorii tradycyjna Palma Wielkanocna nagrodę otrzymały klasy I "b" wychowawca Jadwiga Dzierzęga i klasa II "a" -wychowawca pani Barbara Sichelska.

Fundatorem nagród był ks. Proboszcz Jan Dolasiński

Opracowała: Jadwiga Dzierzęga

• Spektakl teatralny "W pustyni i w sieci"

• 31 marca uczniowie klas Va, Vb, VI, VIIa i VIIb  naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu teatralnym "W pustyni i w sieci", wystawionym przez Wrocławski Teatr Edukacji "In-Art" w  MCK w Nowym Targu. Spektakl poruszał ważną kwestię uzależnienia od współczesnych rozrywek jakimi są popularne wśród młodzieży gry komputerowe. Za pomocą efektownych środków, uczniowie odbyli podróż po  wirtualnym  świecie. Sztuka była niezwykle zajmująca. Pokazywała pułapki, jakie grożą młodym ludziom, często nieświadomym konsekwencji nadużywania gier komputerowych. Budziła refleksję nad sposobem spędzania wolnego czasu, stosunku do bliskich osób, potrzeby poświęcenia się, a także czerpania radości z czytania książek.

Dorota Jach - Żukowska