• Edukacja informatyczna 1-3 SP

• Szanowni Rodzice!

W związku z wejściem w życie ROZPORZĄDZENIA
          MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 11 marca 2020 r.
          w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, iż w klasach pierwszych najbliższe tematy do realizacji zgodnie z przyjętym programem nauczania na zajęciach komputerowych (który znajduje się poniżej) to:
            Edytor tekstu – Word oraz/lub Word Pad
          • Kursor.
          • Zapoznanie z klawiaturą (Spacja, Delete, Backspace, Caps Lock, Shift, Enter, Alt prawy,
            Alt prawy +Shift, klawisze ruchu).
          • Formatowanie tekstu (Kolor czcionki, Pogrubienie, Kursywa, Podkreślenie)

Dlatego proszę Państwa aby Wasze dzieci w miarę możliwości poświęciły 30 - 45 minut tygodniowo na pisanie na klawiaturze.

Wszyscy uczniowie powinni bez problemu potrafić uruchomić darmowy program znajdujący się na każdym komputerze - WordPad.

Proszę wskazać dzieciom krótki tekst do przepisania - np z podręcznika strona 14 i 15.

Cele edukacji informatycznej w klasach 1-3 SP:

Głównym celem informatyki w klasach 1–3 jest nauka wykorzystania komputera jako narzędzia nie tylko do zabawy, lecz także do doskonalenia umiejętności czytania, pisania czy rachowania. Zajęcia wskażą, jak za pomocą komputera i innych nowoczesnych urządzeń cyfrowych bezpiecznie poznawać świat, zdobywać nowe wiadomości, rozwijać zainteresowania i rozwiązywać problemy. Ważnym aspektem jest także rozwijanie kompetencji społecznych, nauka pracy w zespole, wyrobienie nawyku pomagania innym i dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz poszanowanie pracy swojej i cudzej. Wprowadzenie ćwiczeń rozluźniających wyrobi nawyk zapobiegania powstawaniu chorobom narządu ruchu i wzroku.

Tekst do przepisania przez uczniów kl. 1a i 1b w progranie MS Word lub WordPad:

W tekście należy zmienić kolor czcionki w każdej zwrotce oraz pogrubić tytuł wiersza natomiast autor ma być kursywą. Tak wykonane zadanie jako załącznik proszę przesłać (do ocenienia) na adres mailowy: matfizbd25@gmail.com

Termin wykonania zadania: 15.05.20r

Program nauczania w klasach 1-3