Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2024/2025
ZBIÓRKA DLA POWODZIAN
Godziny otwarcia świetlicy w dniu 3.09.2024r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,
zapraszam dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniów, rodziców i nauczycieli na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025, które odbędzie się 2 września 2024 r. (poniedziałek) o godzinie 9.00.
Uroczystość rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 8.00 w kościele parafialnym. Następnie udamy się na plac wewnętrzny lub Aulę (w zależności od pogody), gdzie odbędzie się oficjalna część wydarzenia, a po niej spotkania z wychowawcami w salach przypisanych poszczególnym oddziałom klasowym.
Dyrektor szkoły
Jan Gacek
Wyprawka do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025
Rok szkolny 2024/2025
Klasa 0,,A” / klasa 0 ,,B”Klasa 0 „A’’- Pakiet ,, Kolorowe karty”, wyd. MAC,( pakiet B+) - dla 6latków
Klasa 0 „B”- Pakiet ,,Olek i Ada”, wyd. MAC, (pakiet B) - dla 5latków
Pakiety będzie można zakupić zbiorczo we wrześniu za pośrednictwem szkoły.Przybory szkolne:
1. Blok rysunkowy oraz techniczny,
2. Papier kolorowy,
3. Farby plakatowe i akwarele, kubek, pędzel
4. Plastelina, teczka z gumką na prace plastyczne,
5. Kredki ołówkowe, kredki świecowe, pastele,
6. Ołówki (2 sztuki), gumka, temperówka, klej, nożyczki,
7. Dowolna kolorowanka,
8. Piórnik na przybory,
9. Ryza papieru ksero ( dziewczynki I półrocze, chłopcy II
półrocze),
10.Obuwie zamienneWszystkie rzeczy powinny być trwale podpisane!
Ulotka informacyjna
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCYCH W ROKU SZKOLNYM 2024/2025
Informacja o pracy sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Białym Dunajcu w czasie ferii letnich
W terminie od 24 czerwca 2024 r. do 28 czerwca 2024 r. oraz od 15 lipca do 30 sierpnia
2024r. sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.
W dniach od 01 lipca 2024 r. do 12 lipca 2023 r. sekretariat
nieczynny.
Ponadto informuję, iż w dniach od 1 lipca 2024 r. do 9 sierpnia 2024 r., ze względu na urlop wypoczynkowy dyrektora szkoły - nie będzie możliwości załatwienia sprawy, która wymaga akceptu dyrektorskiego.Wicedyrektor szkoły Pani Sabina Lewandowska dostępna od 24 czerwca 2024 r. do 25 czerwca 2024 r. oraz od 1 lipca 2024 r. do 12 lipca 2024 r. następnie od 16 sierpnia 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r.
Jan Gacek
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Białym Dunajcu
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024
21 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Ceremonię rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego i symboliczne przekazanie sztandaru. Dyrektor szkoły p. Jan Gacek powitał uczniów, rodziców oraz nauczycieli, otwierając tym samym oficjalną część wydarzenia, w którym uczestniczyli także przedstawiciele Rady Gminy: p. Krzysztof Łukaszczyk, p. Katarzyna Piszczór i p. Oskar Kwiatkowski.
Uczniowie klas 1-3 udali się do swoich sal, gdzie wręczono im świadectwa promocyjne, a wychowawcy wspólnie z dyrektorem wręczyli nagrody i świadectwa z wyróżnieniem dla uczniów klas 4-8, doceniając ich wyjątkowe osiągnięcia edukacyjne oraz zaangażowanie w życie szkoły.
Pani Agnieszka Wójcik nagrodziła uczniów za działalność w Spółdzielni Uczniowskiej, podkreślając ich pracowitość i zaangażowanie. Nagrody za osiągnięcia sportowe wręczyli nauczyciele wychowania fizycznego: Bartłomiej Dębicki oraz Paweł Jamróz, wspólnie z radnymi Gminy - Oskarem Kwiatkowskim i Krzysztofem Łukaszczykiem.
Na zakończenie Rada Rodziców podziękowała za współpracę, a uczniowie przeszli do swoich sal, aby odebrać świadectwa. Była to uroczystość pełna radości, emocji oraz zasłużonych nagród i wyróżnień.
Gratulujemy wszystkim uczniom ich osiągnięć i życzymy udanych wakacji oraz sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym!
112
Półkolonie dla dzieci z Gminy Biały Dunajec w terminie 08.07-19.07.2024
Tatrzańska Izba Gospodarcza organizuje półkolonie dla dzieci, których rodzice opłacają składki KRUS. Półkolonie dofinansowane są z Funduszu Składkowego KRUS oraz przez Tatrzańską Izbę Gospodarczą.
W ramach półkolonii dzieci mają zagwarantowaną:
- opiekę pedagogiczną ( kierownik, wychowawcy)
- wyżywienie ( drugie śniadanie, obiad)
- transport
- ubezpieczenie NNW
- materiały edukacyjne
- ciekawy program:
- wycieczki z przewodnikiem tatrzańskim,
- wodne atrakcje w Termach Zakopiańskich,
- warsztaty edukacyjne w Muzeum Tatrzańskim,
- warsztaty tańca,
- zajęcia w technice 3D,
lekcja muzealna w Willi Atma,
zajęcia z edukacji dla bezpieczeństwa,
gra terenowa, zajęcia rekreacyjne, gry i zabawy,
Zajęcia odbywają się w godzinach 8:00 – 16:00
W załączeniu przesyłam plakat z programem.
Zgłoszenia :
Tatrzańska Izba Gospodarcza
ul. Kościuszki 15, 34-500 Zakopane
+48 18 20 159 11
NAGRODY WÓJTA GMINY BIAŁY DUNAJEC WRĘCZONE
W dniu 19 czerwca 2024 roku w auli Szkoły Podstawowej Nr 1 w Białym Dunajcu nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie, którzy swoimi wynikami w nauce, osiągnięciami sportowymi czy artystycznymi rozsławiali naszą gminę, stając się jej chlubą.
Gospodarzem tej uroczystości był Wójt Gminy Biały Dunajec – Pan Marcin Gandera, a wśród zaproszonych gości kierownik Gminnego Zespołu Oświatowego - Pani Marta Ruchała oraz radny Gminy Biały Dunajec i wybitny sportowiec w jednym – Pan Oskar Kwiatkowski. Obok Pana Wójta nagród gratulowali również dyrektorzy naszych gminnych szkół: Szkoły Podstawowej Nr 2 w Białym Dunajcu – Pani Joanna Gil, Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym – Pani Ewa Kempska, Szkoły Podstawowej w Sierockiem – Pani Maria Styczeń oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 w Białym Dunajcu – Pan Jan Gacek.
Konkurencja była spora, ale – jak wiadomo – miejsc na „pudle” jest niewiele. W tym roku szkolnym Nagrodę Wójta Gminy Biały Dunajec otrzymali:
- ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Białym Dunajcu: Aleksandra Gil, Weronika Dzierżęga oraz Jan Kuźma,
- ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Białym Dunajcu: Zuzanna Cudzich, Magdalena Zwijacz oraz Bartłomiej Szczypkowski,
- ze Szkoły Podstawowej w Sierockiem: Bartłomiej Małkuch, Klaudia Zapotoczna oraz Izabella Cudzich,
- a ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym: Izabella Michalska oraz Paulina Skowyra.
Na uroczystości nie zabrakło okolicznościowych przemów, gratulacji oraz życzeń dalszych sukcesów w kolejnych latach. Skromną cegiełkę dołożyli uczniowie naszej szkoły, którzy pod kierunkiem Pani Kingi Michalik przygotowali krótki program artystyczny, o dekorację zaś zadbała nieoceniona – jak zawsze – Pani Beata Mirek-Hornik. Po wzruszeniach i radościach, uwiecznionych podczas zaimprowizowanej naprędce sesji zdjęciowej, wszyscy laureaci oraz goście udali się na słodki poczęstunek.
38
„Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT”, CZYLI JAK POPRAWNIE PISAĆ
10 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny pod hasłem: „Z ortografią za pan brat”. Skierowany był on do uczniów klas IV-VIII, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności poprawnego pisania.
Celem Konkursu było:
- podniesienie kompetencji ortograficznych uczniów,
- doskonalenie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce oraz
- rozwijanie zainteresowań polonistycznych, wspieranie uzdolnień uczniów.
Konkurs obejmował umiejętność pisania poprawnego ortograficznie i interpunkcyjnie. Jego zakres merytoryczny to: pisownia wyrazów z „ó” i „u”, „rz” i „ż”, „ch” i „h”, pisownia nosówek „ą”, „ę” oraz połączeń „om”, „on”, „em”, „en”, pisownia „ nie” z różnymi częściami mowy, pisownia cząstki „by”, pisownia wielkich i małych liter, pisownia – i, - j, - ii, – ji po spółgłoskach i samogłoskach, pisownia przedrostków i przyrostków, przenoszenie wyrazów, stosowanie zasad interpunkcji.
Konkurs polegał na napisaniu dyktanda przygotowanego przez organizatora Konkursu. Do Konkursu przystąpili zainteresowani uczniowie z poziomu klas 4-8 po uprzednim zgłoszeniu się do nauczyciela polonisty (p. Kinga Michalik).
Pojedynek był bardzo zacięty, a poziom wyrównany – o kolejności miejsc decydowały detale. Prace konkursowe oceniane były zgodnie z zasadami zawartymi w regulaminie konkursu. Zwyciężczynią Konkursu i zdobywczynią tytułu Szkolnego Mistrza Ortografii została Zuzanna Nowak z klasy VI b. Drugie miejsce zajęła Weronika Dzierżęga również z klasy VI b, natomiast trzecie miejsce wywalczyła Karolina Jurzysta z klasy VI a .
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu za rok!
Wycieczka klas czwartych do Ojcowskiego Parku Narodowego.
W dniu 6 czerwca uczniowie klas czwartych naszej szkoły udali się na wspólną wyprawę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Wycieczka była połączona z warsztatami profilaktyczno - integracyjnymi. Tematyka zajęć nawiązywała do przyrody i historii odwiedzanego parku. Wspólna wyprawa odwoływała się do przeszłości, jednak poruszała tematy aktualne dla człowieka współczesnego.Motywem przewodnim zajęć było pokazanie dzieciom konieczności kierowania się w życiu wartościami, a także ukazanie sposobów i zachęcenie ich do budowania dobrych relacji z samym sobą oraz innymi. Po dotarciu na miejsce swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzania ruin zamku w Ojcowie , poznali jego historię i ciekawostki o życiu jakie wiedli mieszkańcy tego zamku. Następie udali się na spacer po parku podziwiając po drodze otaczającą przyrodę . Przerwa w wyprawie przy ognisku i wspólnym posiłku pozwoliła na chwilę wytchnienia w trudach wędrówki. Chętni uczniowie mieli możliwość sprawdzenia się w strzelaniu z łuku. Wędrówka po parku zakończyła się zwiedzaniem Jaskini Ciemnej.Pogoda i humory uczestnikom wyprawy dopisywały przez cały dzień czego dowodem był wspólny radosny śpiew podczas drogi powrotnej do domu.
Dorota Jach - Żukowska
9
Wycieczka szkolna do Budapesztu
W dniach 5 i 6 czerwca uczniowie klas 6b, 7a i 7b brali udział w wycieczce szkolnej do Budapesztu. Jest to stolica i największe miasto Węgier, położone w północnej części kraju nad Dunajem. Budapeszt łączy w sobie niezwykłe piękno nowoczesnej zachodniej metropolii z duchem historii dawnego imperium Habsburgów. Zachwyca malowniczym położeniem i bogactwem swych zabytków.
Wspólne zwiedzanie rozpoczęliśmy od Placu Millennium, następnie oglądaliśmy Zamek Vajdahunyad i Bazylikę św. Stefana, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju (prawica pierwszego króla Węgier). Wielkim zainteresowaniem cieszył się Zamek Królewski, który przez 700 lat był siedzibą węgierskich królów oraz Kościoł Macieja – miejsce koronacji i ślubów królewskich. Niezapomnianym przeżyciem budzącym szereg wrażeń był wieczorny rejs statkiem po Dunaju oraz fontanna z pokazami multimedialnymi "muzyka i światło" na wyspie Małgorzaty.
Po wycieczce pozostało mnóstwo dobrych wspomnień i zdjęć.
Zdjęcia: Natalia Pawlikowska, Magdalena Cachro.
Tekst: Beata Polczak.
2
Wystawa MÓJ ZNAJOMY PATRON, ŚWIĘTY- malarstwo na szkle
Uczniowie klas 7a i 7b w ramach zajęć plastyki marzec-czerwiec 2024 realizowali projekt artystyczno-edukacyjny pt.: MÓJ ZNAJOMY PATRON, ŚWIĘTY - MALARSTWO NA SZKLE.
W I etapie:
⁃ uczniowie poznali sztukę sakralną Podhala w tym malarstwo na szkle (wycieczka do Muzeum Tatrzańskiego i Koścólka na Peksowym Brzyzku w Zakopanem),
- uczniowie bliżej poznali swoich Świętych Patronów i ich atrybuty, ikonografię, historię (lekcje religii - ks P. Rachwał).
W II etapie:
⁃ uczniowie samodzielnie opracowali koncepcję tematu czyli przedstawienie Świętego - szkic pracy w ołówku,
- poznali techniki malarstwa na szkle (instrukcja udzielona przez p. Beatę Mirek- Hornik)
- realizowali zaplanowany temat czyli wykonanie obrazu wg własnego pomysłu na tafli szyby (konsultacje techniczne i merytoryczne p. Beata Mirek- Hornik)
W III etapie :
- przygotowanie wystawy opisy i druki przygotowane zostały przez Komisarz Wystawy -uczennica Aleksandra Gil,
montaż techniczny - p.Władysław Majerczyk,
- uroczysty wernisaż wystawy dnia 17.06.2024
ewaluacja projektu - Komisarz Wystawy - uczennica Aleksandra Gil, podziękowania i zamknięcie projektu p.Beata Mirek- Hornik
Cele
Uczeń:
- poznał dzieła sztuki i je analizował (malarstwo na szkle z Podhala)
- zna ikonografię, atrybuty i historię postaci Świetych,
- rozwijał swoje umiejetności artystyczne, twórczo i indywidualnie przedstawił Świętego, opanował poznaną technikę malarstwa na szkle,
⁃ wie jak ważnym elementem naszego życia jest sztuka, sztuka sakralna, sztuka swojego regionu.
13
Wycieczka klasy 2 do Muzeum Torfowisk i Mediateki w Zakopanem
Klasa 2 odwiedziła dwa bardzo ciekawe miejsca w czasie swojej ostatniej, w tym roku szkolnym, wycieczki 18. 06.
Mieliśmy możliwość zwiedzić muzeum Torfowisk w Chochołowie. Pan Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o tym, co to jest torfowisko i jakie zwierzęta go zamieszkują. Potem sami mogliśmy wszystko zobaczyć dzięki multimedialnym stanowiskom, przybliżającym mechanizmy funkcjonowania torfowisk.
Z Chochołowa pojechaliśmy na lekcję biblioteczną do Mediateki znajdującej się na dworcu głównym w Zakopanem. Miejsce zaskoczyło nas swoim wyglądem i przystępnością. Oprócz sali z płytami CD, książkami, jest tam też sala muzyczna. Pani przygotowała dla nas kilka miłych niespodzianek i zabaw. Wycieczka była świetną przygodą.
Opr. Agnieszka Róg
52
Świetlica wakacyjna
Zakończenie zajęć kółka kulinarnego "Dzieciaki Gotują"
14 czerwca 2024 roku zakończyły się zajęcia kółka kulinarnego "Dzieciaki Gotują", prowadzonego przez panią Marzenę Druzgałę. Zajęcia odbywały się przez cały rok szkolny co dwa tygodnie, przyciągając wielu młodych entuzjastów gotowania.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 6b: Anna Cudzich, Weronika Dzierżęga, Paulina Floryn, Karolina Japoł, Mateusz Kamiński, Jan Kostecki, Kamil Lasak, Dominika Nowaczyk, Jan Sieńko, Aleksandra Topór-Huciańska oraz uczennica klasy 5 Wiktoria Karciarz. Każde spotkanie było okazją do nauki nowych umiejętności kulinarnych, rozwijania kreatywności oraz wspólnego spędzania czasu w przyjaznej atmosferze.
Dzięki zaangażowaniu i pasji do gotowania, dzieci nie tylko nauczyły się przygotowywać różnorodne potrawy, ale także zrozumiały znaczenie zdrowego odżywiania i pracy zespołowej w kuchni. Każde zajęcia były pełne inspirujących przepisów i praktycznych porad, co sprawiło, że gotowanie stało się prawdziwą przyjemnością.
Wszystkie filmy z przepisami, które zostały nagrane podczas zajęć, są dostępne na specjalnie utworzonej w programie Canva stronie internetowej: https://sp1bd.my.canva.site/dzieciaki-gotuja. Zachęcamy do odwiedzenia strony, gdzie można zobaczyć efekty pracy naszych młodych kucharzy.
Zajęcia były prowadzone przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki temu programowi, uczniowie mieli dostęp do nowoczesnych narzędzi i technologii, które wzbogaciły ich doświadczenia kulinarne.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i entuzjazm. Wasza pasja do gotowania była niezwykle inspirująca. Życzymy Wam udanych wakacji pełnych radości i niezapomnianych chwil. Już teraz zapraszamy na kolejne zajęcia w przyszłym roku szkolnym. Do zobaczenia!
Piosenka na zakończenie zajęć stworzona przy pomocy sztucznej inteligencji
DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 2
Klasa 2 Dzień Dziecka w tym roku świętowała w tutejszej Karczmie u Furtoka. Zabawa na placu i pizza smakowały wyśmienicie :-)
Wszyscy zadowoleni i pojedzeni wrócili do swoich domów.
Opr. Agnieszka Róg
11
Wycieczka do kina klas 3b, 3a i 1 z okazji Dnia Dziecka
12 czerwca 2024 roku, z okazji Dnia Dziecka, klasy 3b, 3a oraz 1 wybrały się na wycieczkę do kina w Nowym Targu. Dzieci miały okazję obejrzeć film "Garfield", który dostarczył im wielu radości i śmiechu. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone i wesołe, szczególnie podczas seansu, kiedy mogły delektować się pysznym popcornem.
Po projekcji filmu, udaliśmy się do miasteczka komunikacyjnego, gdzie dzieci zapoznały się z zasadami ruchu drogowego. Dzięki interaktywnym zajęciom, najmłodsi dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach oraz jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Cały dzień był pełen pozytywnych emocji i wrażeń. Dzieci wróciły do szkoły z uśmiechami na twarzach, bogatsze o nowe doświadczenia i wiedzę. Tego typu wycieczki są nie tylko wspaniałą formą rozrywki, ale także cenną lekcją praktyczną, która na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
1
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie