17 kwietnia w gminnej hali sportowej w Białym Dunajcu odbyły się eliminacje do zawodów powiatowych w piłce ręcznej Igrzyska Młodzieży Szkolnej.
Awans wywalczyły drużyny dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym oraz chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu. Zespoły będą reprezentować gminę 23 kwietnia w Zakopanem.
Wyniki Dziewcząt:
1 miejsce SP Gliczarów Górny
2 miejsce SP nr 2 Biały Dunajec
3 miejsce SP nr 1 w Białym Dunajcu
4 miejsce SP Sierockie
Wyniki Chłopców:
1 miejsce SP nr 1 Biały Dunajec
2 miejsce SP nr 2 Biały Dunajec
3 miejsce SP Sierockie
Eliminacje do zawodów powiatowych w piłce ręcznej Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Eliminacje do zawodów powiatowych w piłce ręcznej Igrzyska Dzieci
10 kwietnia w gminnej hali sportowej w Białym Dunajcu odbyły się eliminacje do zawodów powiatowych w piłce ręcznej Igrzyska Dzieci. Awans wywalczyły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu i będą reprezentować gminę 19 kwietnia w Zakopanem.
Wyniki Dziewcząt:
1 miejsce SP nr 1 Biały Dunajec
2 miejsce SP Gliczarów Górny
3 miejsce SP nr 2 Biały Dunajec
4 miejsce SP Sierockie
Wyniki Chłopców:
1 miejsce SP nr 1 Biały Dunajec
2 miejsce SP nr 2 Biały Dunajec
3 miejsce SP Sierockie
4 miejsce SP Gliczarów Górny
B. Dębicki
Projekt kl 7a: Zainspirowani lekturą.
W marcu przypadła 81. rocznica śmierci Janka Bytnara ps. „Rudy” i Macieja Aleksego Dawidowskiego ps. „Alek”, którzy wraz z Tadeuszem Zawadzkim ps. „Zośka” są głównymi bohaterami jednej z lektur szkolnych pt. Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Losy tej trójki wywarły ogromne wrażenie na uczennicach i uczniach klasy 7a. Zainspirowani lekturą, postanowili upamiętnić te postacie na gazetce szkolnej. Wykonali trzy plansze: każda poświęcona jednemu z bohaterów. W centrum wystawy znalazł się Rudy, który szczególnie spodobał się zwłaszcza żeńskiej części klasy . W projekcie uczniowie wykorzystali informacje biograficzne, archiwalne zdjęcia bohaterów, plakaty i zdjęcia z filmu Roberta Glińskiego, własne rysunki oraz grafiki.
Nie zabrakło również cytatu z wiersza Juliusza Słowackiego pt. „Testament mój”, słów które przed swoją śmiercią wypowiedział Janek Bytnar, a które zapadły głęboko w pamięć i serce uczniów klasy 7a:
„Lecz zaklinam niech żywi nie tracą nadziei,
[…]
A kiedy trzeba na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.”
Koordynator projektu: Joanna Krauzowicz – Tarczoń.
15
Projekt: „Językowa świetlica”.
Marzec jest obchodzony w naszej szkole jako Miesiąc Języka Narodowego. Z tej okazji dzieci w ramach zajęć na świetlicy szkolnej wzięły udział w projekcie „Językowa świetlica”. Celem zajęć było m. in. pokazanie uczniom, zwłaszcza tym młodszym z klas 1-3, że nauka może być świetną zabawą. Dzieci utrwalały znajomość liter i alfabetu za pomocą kolorowanek w stylu mandali, rozwiązywały łamigłówki językowe, poszerzały znajomość słownictwa poprzez kolorowanki leksykalne, ćwiczyły ortografię rozkodowując ukryte słowa, układały zdania z rozsypanek wyrazowych. Gotowe prace znalazły się na tablicy świetlicowej, tworząc piękną, wielobarwną, gazetkę języka polskiego.
Koordynator projektu: Joanna Krauzowicz - Tarczoń
KANGUR MATEMATYCZNY 2024 - MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY
W czwartek, 21 marca, odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Czterdziestu siedmiu uczniów z klas od drugiej do ósmej zmagało się z zadaniami, które oprócz matematycznej wiedzy i umiejętności wymagały przede wszystkim logicznego myślenia. Uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności w czterech kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet.Każdy z uczestników został nagrodzony drobnym upominkiem w postaci Chińskiego Tangramu.Dwóch uczniów z klasy szóstej zdobyło wyróżnienie.Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Dorota Jach - Żukowska, Barbara Sichelska
Konkurs Palm Wielkanocnych
24.03.2024 uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z Parafii Biały Dunajec uczestniczyli w konkursie Palm Wielkanocnych. Organizatorem konkursu była Parafia Biały Dunajec oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Białym Dunajcu.
Jak co roku uczestnicy konkursu wykazali się ogromnymi predyspozycjami artystycznymi, wykorzystując różne techniki plastyczne w celu wykonania niepowtarzalnych oraz niezwykle ciekawych prac. Własnoręcznie wykonane kwiaty z bibuły, a także malowniczość przeplatanych ozdób były dowodem na to, że wszyscy uczniowie oraz rodzice, byli bardzo zaangażowani w pracę nad powstawaniem pięknych palm.
Po uroczystej procesji i Mszy Świętej wszystkie palmy zostały poddane ocenie Jury, w którego skład weszli:
- Dyrektor GOK. Bartłomiej Kudasik
- Wójt Gminy Biały Dunajec Andrzej Jacek Nowak
- Dyrektor Gminnej Biblioteki Bogumiła Kułach
- Pani Maria Porębska
Wyróżnienie trzech kategorii: NAJWYŻSZA, TRADYCYJNA oraz ORYGINALNA PALMA WIELKANOCNA, pozwoliło na uwzględnienie różnorodności w formie i stylu oraz przywiązania do tradycji.
Po ocenie wszystkich prac w poszczególnych kategoriach ogłoszono zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie.
8WYNIKI KONKURSU
Kategoria: NAJWYŻSZA PALMA WIELKANOCNA
I Miejsce: Uczniowie Klasy 2 (wych. pani Agnieszka Róg)
II Miejsce: Uczniowie Klasy 3a (wych. pani Bożena Rzepka)
III Miejsce: Uczniowie Klasy 3b (wych. pani Jadwiga Dzierzęga)
WYRÓŻNIENIE: Klasa “0”b (wych. pani Magdalena Słupkowska)
Kategoria: TRADYCYJNA PALMA WIELKANOCNA
I Miejsce: Karolina Mrowińska
II Miejsce: Julia Łowisz
III Miejsce: Rodzeństwo Magdalena oraz Michał Gandera
WYRÓŻNIENIE: Grzegorz Murzyn
Kategoria: ORYGINALNA PALMA WIELKANOCNA
I Miejsce: Julia Sieńko
II Miejsce: Uczniowie Klasy 6b (wych. pani Marzena Druzgała)
III Miejsce: Uczniowie Klasy 4 (wych. pani Magdalena Ochalik)
WYRÓŻNIENIE: Łucja Dzierżęga
Serdeczne podziękowania dla Pana Dyrektora, a także dla rodziców za zaangażowanie i pomoc w szkole oraz podczas Mszy Świętej. Wyrazy wdzięczności dla Jury za rzetelną i skrupulatną ocenę prac.
Koordynatorzy:
Jadwiga Dzierzęga, Magdalena Słupkowska
Spotkanie z p. Barbarą - osobą niewidomą
5 marca do naszej szkoły przyjechał wyjątkowy gość - p. Barbara. Jest osobą niewidomą i chciała przybliżyć nam, jak w świecie funkcjonują osoby, które utraciły wzrok. Pani Barbara uświadomiła nam jak możemy pomagać osobom niewidzącym i w jaki sposób takie osoby radzą sobie w otaczającej ich rzeczywistości.
To spotkanie zostanie na długo w naszej pamięci i naszych sercach.
Opr.
Agnieszka Róg
19
Konkurs o Patronie
Jak co roku w miesiącu marcu czcimy pamięć naszego Patrona szkoły - króla Kazimierza Wielkiego.
Dzieci z klasy 1-3 miały możliwość wziąć udział w konkursie plastycznym pt. "Insygnia królewskie Króla Kazimierza Wielkiego" oraz konkursie z wiedzy o Patronie.
Uczniowie, którzy zdobyli dyplomy i nagrody:
W konkursie plastycznym:
- 1 miejsce: Zofia Majerczyk - kl. 1 i Magdalena Szostak - kl. 1
- 2 miejsce: Rafał Joniak - kl. 1 i Gabriela Mikowska - kl. 1
- 3 miejsce: Laura Burdyn - kl. 2, Miłosz Soboń - kl. 3b i Jakub Joniak - kl. 1
W konkursie historycznym wiedzy o Patronie:
- 1 miejsce: Weronika Marduła - kl. 3b i Kacper Jakubczyk - kl. 3b
- 2 miejsce: Łukasz Mrugała - kl. 2
- 3 miejsce: Bartłomiej Jędrol - kl. 2 i Andrzej Szymankiewicz - kl.3a
Wyróżnienie: Damian Bużyk - kl. 1
Dziękujemy za udział w konkursach i zapraszamy znowu za rok.
Organizatorzy:
mgr Agnieszka Róg - wych. kl. 2
mgr Bożena Rzepka - wych. kl.3a
Opr.
mgr Agnieszka Róg
Dzień Babci i Dziadka
W dniu 9 lutego odbył się w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście mieli okazję obejrzeć program przygotowany specjalnie na tę okazję, przez dzieci z oddziałów przedszkolnych. Nie zabrakło wzruszeń, dobrej zabawy i rozmów podczas poczęstunku. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwilę spędzone wspólnie z wnukami.
18
Spotkanie z Podróżnikiem - Egipt
17 stycznia 2024r 2024r po raz kolejny do naszej szkoły zawitał p. Samuel Kempski- podróżnik, członek grupy Trzask, który zaprezentował niezwykle barwny materiał multimedialny z podróży do Egiptu. Opowiedział nam o Delcie Nilu, faraonach i wierzeniach egipskich, piramidach i ich historii oraz o codziennym życiu obywateli Egiptu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo oryginalne stroje oraz rekwizyty z tego egzotycznego kraju. Była to dla nas bardzo interesująca lekcja. Dziękujemy za mile spędzone chwile podczas wirtualnej podróży po Egipcie i czekamy na nowe, ciekawe i niepowtarzalne relacje z dalszych podróży.
Beata Polczak
21
Przegląd Kolęd i Pastorałek: "Zaśpiewajmy Dzieciąteczku wesoło..."
- 30
Tradycyjnie już 22.12. czyli w dniu klasowych wigilii w naszej szkole odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek: "Zaśpiewajmy Dzieciąteczku wesoło..." dla klas 0-3. Był to czas szczególnego spotkania przy żłóbku Jezusa i przy choince, aby zaśpiewać wspólnie kolędy i pastorałki. Życzenia świąteczne złożył nam i naszym Rodzicom p. Dyrektor, ks. Proboszcz i Samorząd szkolny.
Ponadto wszystkie klasy pięknie wykonały przygotowane przez siebie pastorałki:
Klasa 0a : "Świeć Gwiazdeczko",
klasa 0b: " Do stajenki",
Klasa 1: "Była noc",
klasa 2: "Aniołek maleńki jak wróbelek",
klasa 3a: "Gore gwiazda",
klasa 3b: "Zaśpiewajmy pastorałkę".
Dziękuję paniom Wychowawczyniom wszystkich klas za przygotowanie uczniów do Przeglądu i zapraszam już teraz w przyszłym roku do wspólnego kolędowania.
Koordynator Przeglądu: Agnieszka Róg - wychowawczyni klasy 2.
Uroczyste rozdanie nagród laureatom Międzyszkolnego Konkursu „Szopka bożonarodzeniowa”
19 grudnia 2023 roku w naszej szkole nastąpiło uroczyste rozdanie nagród laureatom Międzyszkolnego Konkursu „Szopka bożonarodzeniowa”. Nagrody wręczył Pan Dyrektor oraz Pani Grażyna Wolińska- Gąsienica, przedstawicielka głównego sponsora firmy Horeca. Podczas rozdania nagród mogliśmy oglądać prezentację, która mówiła o tym jak zaczęła się nasza przygoda z szopkami z piernika. Dowiedzieliśmy się z niej jak zdecydowaliśmy się przekazywać te prace na cele charytatywne i jakie korzyści płyną z takiej działalności. Było to bardzo ciekawe i wzruszające wydarzenie, które na długo zapadnie nam w pamięci. Cieszymy się, że mogliśmy zachęcić inne szkoły do udziału w takim konkursie i pomocy innym ludziom. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli więcej tego typu okazji do wyrażania naszej twórczości i dobroczynności.
Koordynatorzy akcji
Jadwiga Dzierzęga, Marzena Druzgała, MagdalenaSłupkowskaDzielimy się z Wami świątecznymi życzeniami wyrażonymi w wierszu, który otrzymaliśmy od Pani
Marii Porębskiej tuż po wręczeniu nagród.Rozdanie nagród
29
Wyniki konkursu "Szopka bożonarodzeniowa"
Zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Szopka Bożonarodzeniowa”, które odbędzie się w dniu 19.12.2023 r. o godzinie 12:00 w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu. Laureatów konkursu prosimy o przybycie w celu odebrania nagród rzeczowych. Informujemy, że wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplom pamiątkowy oraz drobny upominek.
Na konkurs wpłynęło 40 prac w dwóch kategoriach wiekowych:
Kategoria I- grupa dzieci z klas 0-III
Kategoria II- grupa uczniów z klas IV-VIII
Komisja w składzie:
- Pan Andrzej Jacek Nowak- Wójt Gminy Biały Dunajec
- Ks. Jan Dolasiński- Proboszcz parafii w MB Królowej Aniołów w Białym Dunajcu
- Pani Maria Porębska- były dyrektor GOK w Białym Dunajcu,
wyłoniła laureatów w danych kategoriach;
Kategoria I- klasy 0-III
I miejsce - Piotr Japoł klasa IIIb SP nr 1 w Białym Dunajcu
II miejsce – Klemens Pruzińsky kl. 0 Przedszkole Anielskie w Szaflarach
III miejsce- Igor Bukowski kl. I SP nr 2 w Białym Dunajcu
Wyróżnienia:
- Hanna Krzeptowska SP w Gliczarowie Górnym
- Daniel Chrobak SP w Szaflarach
- Antoni Skupień SP w Poroninie
- Marysia Stachowiec SP nr 2 w Białym Dunajcu
- Grzegorz Kutarnia SP nr 1 w Białym Dunajcu
- Kacper Gal SP w Piekielniku
Kategoria II- klasy IV-VIII
I miejsce- Jan Kostecki kl. VI SP nr 1 w Białym Dunajcu
II miejsce- Weronika Dzierżęga kl. VI SP nr 1 w Białym Dunajcu
III miejsce- Maja Glińska kl. IV SP w Poroninie
Wyróżnienie specjalne przyznane przez Jury otrzymała:
- Magdalena Szostak kl. I SP nr 1 w Białym Dunajcu
Przypominamy, że konkurs „SZOPKA BOŻONARODZENIOWA” jest konkursem charytatywnym i wszyscy uczestnicy wyrazili zgodę na przekazanie swoich prac organizatorom na cele charytatywne.
65
Etap gminny konkursu gwarowego im. A. Skupnia-Florka
15 grudnia w SP nr 2 w Białym Dunajcu odbył się etap gminny konkursu gwarowego im.A.Skupnia Florka, w którym wyróżnili się Martynka Augoff- I miejsce, Maja Pańszczyk - I miejsce, Mariusz Pańszczyk - I miejsce i ci uczestnicy wezmą udział w etapie wojewódzkim. Wiktoria Karciarz, Anna Kalata i Jan Kalata zdobyli wyróżnienia. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
3
Wieńce adwentowe
Zajęcia w szkole 24.11.2023r.
4Zajęcia w salce katechetycznej 25.11.2023r.
32Wystawa w szkole
Szkolny etap konkursu gwarowego im. Andrzeja Skupnia-Florka
5 grudnia w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu gwarowego im. Andrzeja Skupnia-Florka. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:Martyna Augoff, Hanna Pawlikowska, Katarzyna Pawlikowska, Anna Kalata, Wiktoria Karciarz, Anna Cudzich, Weronika Dzierżęga, Jan Kalata, Maja Pańszczyk, Mariusz Pańszczyk. Gratulujemy.
2
Podziękowanie
Serdecznie dziękujemy za dar serca i udział w akcji charytatywnej MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA.
To dzięki Wam udało się zebrać wiele pięknych prezentów dla dzieci przebywających w szpitalach.
Wszystkie zebrane upominki zostały przekazane organizatorom, którzy koordynują tę piękną akcję na terenie województwa małopolskiego.
Wasza hojność i życzliwość sprawiły, że możemy pomóc Mikołajowi przywrócić uśmiech dzieciom.
Nie ma nic piękniejszego niż widok radości i wdzięczności w oczach maluchów.
Jeszcze raz dziękujemy Wam za wspaniały gest i życzymy, aby św. Mikołaj obdarzył Was swoją dobrocią i nich się spełnią Wasze marzenia.
Z wyrazami szacunku
wolontariusze i opiekunowie
Szkolnego Klubu Wolontariusza
XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W dniu 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu patrole egzaminacyjne składające się z uczennic z klas 7a i 6b wraz z panią Dorotą Jach - Żukowska i panią Magdaleną Ochalik przeprowadziły egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia dla chętnych uczniów w klasach od II - VIII. Zwycięzcy klasowych konkursów otrzymali medale Mistrza Tabliczki Mnożenia. Również podczas długiej przerwy można było sprawdzić swoje umiejętności rachunkowe. Kolejka chętnych uczniów była bardzo długa. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie gratulujemy.
Koordynatorzy: pani Dorota Jach - Żukowska, pani Marzena Druzgała, pani Magdalena Ochalik
9
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie