• Świętujemy dzień wolontariusza

• 16 maja 2023 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły, którego celem było docenianie pracy wolontariuszy, nie tylko u nas, ale też na całym świecie. Święto to zazwyczaj obchodzone jest 5 grudnia i zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.
            Spotkanie było doskonałą okazją dla naszych wolontariuszy, by mogli pochwalić się swoimi działaniami i przypomnieć sobie akcje charytatywne z wcześniejszych lat. Obchodząc to święto chcieliśmy pokazać, jak wielką rolę odgrywają osoby, które są zaangażowane w działania na rzecz osób potrzebujących.
            Pamiętajcie nie musicie brać udziału w wielkich wydarzeniach, o których mówi cały kraj czy świat. Pomagać możecie codziennie, w swoim otoczeniu, wystarczy dobrze się rozejrzeć.

Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym do uczestniczenia w naszych działaniach altruistycznych.

Opracowała: Jadwiga Dzierzęga

• Konkurs recytatorski przedszkole

• Dnia 5 maja odbył się już kolejny raz "Przedszkolny konkurs recytatorski". Dzieci prezentowały utwory Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima, wysłuchały ważnych informacji z życia autorów oraz wzięły udział w inscenizacji jednego z wierszy. Uwieńczeniem było rozdanie dyplomów i upominków. Serdeczne gratulacje dla laureatów konkursu.

• SEGREGUJ ODPADY - BĄDŹ PRZYJACIELEM ZIEMI!

• W ramach realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej pt. “Segreguj odpady, bądź przyjacielem Ziemi”, uczniowie klasy 8a postanowili podzielić się swoją wiedzą na temat prawidłowej segregacji odpadów i recyklingu i przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek prezentacje multimedialne połączone z nauką prawidłowej segregacji. Młodsi uczniowie z klas 0 – 5 mogli wzbogacić swoją wiedzę w zakresie selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu, a w trakcie zabawy “Kolorowe kosze” uczyli się prawidłowo
            segregować odpady pod czujnym okiem swoich starszych kolegów.

• Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W corocznym kalendarzu uroczystości w naszej szkole wpisana jest akademia z okazji Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie z klas VIa i VIb pod kierownictwem Pani Agnieszki Majerczyk i Pani Beaty Polczak przygotowali akademię poświęconą upamiętnieniu 232 rocznicy Konstytucji 3 Maja. Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem pocztu sztandarowego, po czym wszyscy odśpiewali  Hymn narodowy. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Po obejrzeniu wystąpienia, uczniowie dowiedzieli się, jak ważne było uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz jakie to miało znaczenia dla następnych pokoleń.