• 2017/2018

•                 W dniach 9.04. i 26.04. odbyły się spotkania ze sportowcem Oskarem Kwiatkowskim – byłym uczniem naszej szkoły.  Oskar w tym roku reprezentował Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang, w slalomie równoległym.

W czasie spotkania Oskar zaprezentował nam sprzęt zimowy potrzebny do uprawiana tego sportu. Podczas wywiadu dowiedzieliśmy się, że warto podejmować wyzwania i realizować swoje marzenia. Na obydwu spotkaniach opowiadał o zgrupowaniach i treningach oraz wskazywał na mapie świata kraje w których już był. Po każdym spotkaniu uczniowie otrzymali autografy. Mieliśmy również okazje złożyć Oskarowi życzenia z okazji jego dwudziestych drugich urodzin. Ogromne wrażenie zrobił krótki pokaz zdjęć z którego dowiedzieliśmy się, że Oskar nie tylko jeździł na „desce”; interesował się też innymi dyscyplinami sportu jak np. hokej, czy jazda na rowerze. Dzisiaj wie, iż największą jego pasją jest snowboard, czego dowodem są Jego osiągnięcia. Dla uczniów Oskar jest przykładem człowieka, który dzięki uporowi i ciężkiej pracy osiągnął życiowy cel. Życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że się jeszcze spotkamy.