Zapoznaj się z tymi informacjami!
ŚWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI
Dzień Matematyki zostaje przełożony na 26 marca br.
SCENARIUSZ OBCHODÓW ŚWIATOWEGO DNIA MATEMATYKI
w Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu
Dnia 12 marca 2020 roku w naszej szkole będziemy obchodzić Światowy Dzień Matematyki.
Miejsce obchodów: aula szkolna.
Czas trwania: konkurs matematyczny od 9.40 do 10.25, wspólne świętowanie od 10.30 do 11.15.
Uczestnicy: uczniowie klas IV – VIII
Część poprzedzająca obchody (od 27.02.2020 r.)
Przygotowanie gazetki okolicznościowej na korytarzu szkolnym.
Wybranie członków komisji konkursowej (dwóch nauczycieli, dwóch uczniów).
Poinformowanie każdej z klas o obchodach i zadaniach do wykonania.
Wykonanie następujących zadań przez poszczególne klasy:
ZADANIE 1: wybór przedstawicieli klasy do konkursu matematycznego.
Należy wybrać po 5 przedstawicieli danej klasy, którzy będą reprezentować swoją klasę w konkursie matematycznym 12 marca.
ZADANIE 2: reklama matematyki.
Należy przygotować reklamę matematyki. Forma dowolna, czas trwania reklamy do 2 minut. Reklamę może zaprezentować jedna osoba, zespół lub cała klasa. Termin prezentacji 12 marca.
ZADANIE 3: plakat matematyczny.
Należy wykonać plakat matematyczny. Technika dowolna. Plakat należy dostarczyć do pani Tatiany Jamrozik najpóźniej do 10 marca.
ZADANIE 4: prezentacja wybitnego matematyka.
Przedstawiciel klasy losuje matematyka.
Na podstawie materiałów, które otrzyma wychowawca klasy, trzeba będzie zaprezentować, w dowolnej formie, wylosowanego matematyka. Prezentacji może dokonać jedna osoba, zespół lub cała klasa. Czas trwania prezentacji do 2 minut. Termin prezentacji 12 marca.
Część główna obchodów (12.03.2020 r.)
Na trzeciej godzinie lekcyjnej wybrani wcześniej przedstawiciele klas udadzą się do auli szkolnej, gdzie wezmą udział w konkursie matematycznym.
Komisja konkursowa dokona oceny plakatów oraz prac konkursowych.
Na czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie klas IV – VIII spotkają się w auli szkolnej i wezmą udział w apelu poświęconym matematyce, zareklamują matematykę, zaprezentują wybitnych matematyków oraz nastąpi podsumowanie konkursów i wręczenie nagród.
Bal karnawałowy
20 lutego - w tłusty czwartek - uczniowie klas 1-3 z wychowawczyniami bawili się na balu karnawałowym. Przebrania były kolorowe i pełne fantazji - batmany, zwierzątka, księżniczki i królewny. Pląsy na parkiecie wyczerpały siły tancerzy, więc w przerwie zabawowej wszystkie dzieci udały się na słodki pączkowy poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Dziękujemy!
11
ZABAWA KARNAWAŁOWA
Zabawa karnawałowa 20.02.2020r. (czwartek)
Odziały przedszkolne i kl. I – III SP :
Zajęcia 8.00- 9.30
Przerwa 9.30 – 10.00
Zabawa od 10.00 – 12.00
kl. Ia – nauka od 8.00 w sali 17
kl. IIa – nauka od 8.00 w sali nr 34
kl. IIIa – nauka od 8.00 w sali nr 25
Podczas zabawy uczniowie pozostają pod opieką wychowawców do końca zabawy. Nauczyciele uczący w/w klasach opiekują się uczniami podczas zabawy.
Klasy IV – VI SP: zajęcia wg planu do 12.20
Zabawa od 14.00 – 16.30
Opiekunowie: wychowawcy klas, opiekun samorządu
Uczniowie z Gliczarowa Dolnego w tym dniu dowożeni są do szkoły busem rano na zajęcia i odwożeni po zabawie o godz. 16.30.
Klasy VII-VIII zajęcia wg planu
Zabawa od 17.00 – 19.30
Opiekunowie: wychowawcy klas
Życzymy udanej zabawy !!!
Osiągnięcia solistów zespołu wokalnego „Nadzieja Serc”
V Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej
„Piosenka jest dobra na wszystko” w Zakopanem
I miejsce – Wiktoria Łapka
II miejsce – Karolina Łukaszczyk
II miejsce – Julia Rój
XXVI Festiwal Papieski w Białym Dunajcu
II miejsce – Zespół „Nadzieja Serc”
III miejsce – Karolina Łukaszczyk
I Przegląd Pieśni Patriotycznych w Białym Dunajcu
I miejsce – Zespół „Nadzieja Serc”
(w kategorii zespołów i chórów)
I miejsce – solistka Wiktoria Łapka
II miejsce – solistka Julia Rój
III miejsce – solistka Karolina Łukaszczyk
Nagroda specjalna – wycieczka do Przemyśla zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”
Do konkursów muzycznych uczniów przygotowywała pani Elżbieta Bachleda.
„NIE dla smogu!” kampania społeczno-edukacyjna w naszej szkole
Nasi uczniowie doskonale zdają sobie sprawę z problemu jakim jest zanieczyszczone powietrze. Wobec tego podjęli działanie prowadzące do zwiększenia świadomości środowiska lokalnego w tym temacie.
Uczniowie klas VII i VIII wykonali plakaty i ilustracje pt. „NIE dla smogu”, a Samorząd Szkolny zaprojektował ulotkę. Mocny w przekazie plakat i ulotka to prawdopodobnie najlepszy sposób, żeby skutecznie dotrzeć do mieszkańców gminy Biały Dunajec.
Co chcą dziś zmienić uczniowie? To oczywiste – myślenie o środowisku i jakości powietrza w naszej miejscowości. Dlatego też wyruszyli z ulotkami do mieszkańców Białego Dunajca.
Prace plastyczne uczniów i projekt ulotki biorą udział w konkursie III edycji kampanii „NIE dla smogu”, LIBRUS.
1
Wesołych Świąt!
Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku
życzy Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy SP nr 1 w Białym Dunajcu
My Picture Dictionary- Mój obrazkowy słownik
20 grudnia zostały ogłoszone wyniki konkursu My Picture Dictionary- Mój obrazkowy słownik. W konkursie wzięło udział 49 uczniów klas I-III, którzy w bardzo kreatywny sposób przedstawili wybrane przez siebie angielskie słowa w formie obrazu. Jury przyznało pięć równorzędnych nagród za najlepsze prace.
Nagrody otrzymali:
- Hania Bieniek z kl. I a
- Michalina Majerczyk z kl. I a
- Karolina Czerwińska z kl. II a
- Sebastian Mikowski z kl. II a
- oraz Adam Stala z kl. III b.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu:).
13
INNOWACJA PEDAGOGICZNA NA LEKCJACH MATEMATYKI W KLASIE IV
Prowadzący: Tatiana Jamrozik
Czas szybko płynie, również na lekcjach matematyki. I tak oto, 19 grudnia 2019 roku, odbyła się ostatnia lekcja w ramach innowacji pedagogicznej.
Tym razem odwiedziliśmy Flatlandię – Krainę Płaszczaków stworzoną przez Adwina A. Abbotta (pierwsze wydanie książki pochodzi z 1884 roku). Uczniowie m.in. stworzyli swoje Płaszczaki.
Według przeprowadzonej wśród uczniów ankiety ewaluacyjnej wszystkim uczniom podobały się zajęcia i już pytają o następne. Na pewno będą 😊
A na razie – do zobaczenia na tradycyjnych lekcjach matematyki!
Innowacja pedagogiczna na lekcjach matematyki w klasie IV
Prowadzący: Tatiana Jamrozik
W Krainie Figur Płaskich również zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie wykonali (wykorzystując poznawane podczas innowacji pedagogicznej figury płaskie) kartki świąteczne. Można je podziwiać na korytarzu szkolnym przy choince 😊
Zajęcia otwarte dla rodziców uczniów kl. 1B
Zajęcia otwarte dla rodziców uczniów kl. 1 B odbyły się 13 grudnia. Nie było nas dużo, ale za to wspólna świąteczna zabawa i śpiewanie kolęd oraz dekorowanie pierniczków przyniosły wspaniałe efekty. Pierniczki przeznaczone były na świąteczny, szkolny kiermasz. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Babciom za poświęcony czas i radość spotkania.
17
"My i nasze zwierzęta"
10 grudnia w klasie I b odbyła się lekcja na temat: "My i nasze zwierzęta". Spotkanie z uczniami klasy I b rozpoczyna cykl spotkań z uczniami naszej szkoły, których celem jest kształtowanie postaw humanitarnego traktowania zwierząt, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zwierzęta będące pod naszą opieką, rozwijanie zainteresowań przyrodą i ekologią.
Zajęcia prowadzone są przez pedagoga szkolnego Panią Beatę Majewską.
17
Gminny Etap Konkursu im. A.Skupnia -Florka
11.12.2019r. w Szkole Podstwowej nr 2 w Białym Dunajcu odbył się gminny etap konkursu recytatorsko-gawędziarskiego im. A. Skupnia -Florka. Uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejny sukces:
Jan Kalata kl. IIa - wyróżnienie,
Jan Sieńko kl. IIb - wyróżnienie,
Jan Kostecki kl. IIb - wyróżnienie,
Piotr Kalata kl. VIa - II miejsce,
Michał Pańszczyk kl. VIb - I miejsce,
Oliwia Stanek kl. VIb - I miejsce,
Natalia Karciarz kl. VIII - I miejsce.
Serdecznie gratululujemy uczniom udziału w konkursie, a Piotrowi Kalacie, Michałowi Pańszczykowi, Oliwii Stanek i Natalii Karciarz życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim konkursu!
Innowacja pedagogiczna na lekcjach matematyki w klasie IV
W Krainie Figur Płaskich, tak jak i u nas, jesień ustąpiła miejsce zimie. Zarówno te jesienne jak i zimowe rysunki uczniowie wykonywali wykorzystując poznawane podczas innowacji pedagogicznej figury płaskie 😊
" Zdrowo jem, więcej wiem" - grupa 0"B"
Zakończył się jesienny etap programu pt. " Zdrowo jem, więcej wiem", podczas którego grupa 0"B" poszerzała swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania. W czasie zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały owoce oraz warzywa. Tworzyły i odgadywały zagadki tematyczne, wykonywały szereg prac plastycznych oraz uczestniczyły w zajęciach sportowych. Na zakończenie zajęć odbył się bal, podczas którego dzieci tańczyły i bawiły się do swoich ulubionych owocowych piosenek. W ramach promocji zdrowia dzieci wykonały sałatkę owocową.
9
Wizyta Świętego Mikołaja :)
Cały rok czekania i jest... Do kl. 1B przyszedł św. Mikołaj. Wspaniałego Gościa przywitaliśmy wierszem i piosenką. Z okazji Dnia Imienin Mikołaja przygotowaliśmy w domu razem z Rodzicami prezenty dla tego wyjątkowego Gościa. W tym roku nie tylko św. Mikołaj dał nam prezenty, ale i my z wielką radością obserwowaliśmy minę zaskoczonego Mikołaja, kiedy wręczaliśmy mu swoje prezenty. Uczymy się być dobrymi jak św. Mikołaj.
Prezenty bardzo nas ucieszyły. Dziękujemy św. Mikołaju, że o nas pamiętałeś. I już na Ciebie czekamy...
23
Spotkanie z przedstawicielami Muzeum Walki i Męczeństwa PALACE w Zakopanem
27 listopada 2019r. odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Muzeum Walki i Męczeństwa Palace w Zakopanem. Uczniowie wysłuchali opowieści o losach swoich przodków podczas II wojny światowej.
Wśrod mieszkańców Białego Dunajca było wielu bohaterów, którzy działali w konspiracji, byli przewodnikami tatrzańskimi. Za swoją działalność wielu z nich trafiło do katowni Gestapo w Zakopanem, a potem do obozów koncentracyjnych.
Prelekcja miała na celu spopularyzowanie tej wiedzy wśród najmłodszego pokolenia.
Przedstawiciele Muzeum zwracają się także z prośbą do wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedzę, na temat osób przebywających w Palace podczas II wojny światowej. Proszę zgłaszać się bezpośrednio do Muzeum lub do p. Agnieszki Wójcik- nauczycielki historii w SP nr 1 w Białym Dunajcu.
P.S. Bardzo pomocne w odtworzeniu losów więźniów Palace będą wszelkie źródła z tego okresu (zdjęcia, pisma urzędowe, wspomnienia, pamiętniki).
Zabawa Andrzejkowa
"Andrzejki" czyli pierwsza taneczna zabawa w tym roku dla klas 0-3 odbyła się w dniu 28 listopada w auli naszej szkoły. Dzieci świetnie się bawiły przy dźwiękach ulubionych piosenek. Zabawy prowadziły koleżanki z klas starszych. Było też coś dobrego do zjedzenia i picia, aby mieć siłę i energię do pląsów na parkiecie. Podczas zabawy nie zabrakło również andrzejkowych wróżb - oj, było wesoło! Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam wspaniale się bawić.
25
Konkurs Recytatorsko- Gawędziarski im. Andrzeja Skupnia- Florka
Protokół z przebiegu Konkursu Recytatorsko- Gawędziarskiego im. Andrzeja Skupnia- Florka
- etap szkolny
Dnia 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu odbył się etap szkolny Konkursu Recytatorsko- Gawędziarskiego im. Andrzeja Skupnia- Florka.
Do eliminacji przystąpiło 17 uczniów z oddziałów: 0 a, 0 b, I a, II a, II b, III a, IV, VI a, VI b, VIII.
Jury w składzie:
P. Beata Mirek- Hornik
p. Sabina Lewandowska
p. Barbara Sichelska
wyłoniło następujących uczniów do reprezentowania SP nr 1 na etapie gminnym:
Grupa I ( klasy 0- III)
Jan Kalata, klasa II a ( „Toblicka i długopis” J. Gut- Mostowy)
Jan Sieńko, klasa II b („Nie ma to jak goniacka” M. Dudek)
Anna Cudzich, klasa II b („Misiok w skole” J. Gut- Mostowy)
Jan Kostecki, klasa II b ( „Kie jo se urosnem”, „Grulane moskole” M. Stoch)
Grupa II (klasy IV- VI)
Stanisław Majewski, kl. IV („O wilku” J. Krzeptowski- Sabała)
Piotr Kalata, kl.VI a („Śtuderanci” Franciszek Sikoń)
Michał Pańszczyk, kl. VI b („Kryjowka” Małgorzata Pańszczyk)
Oliwia Stanek, kl. VI b („Niebo w sercu”W. Szado- Kudasikowa, „Hej góry, nase góry”Zofia Graca)
Grupa III (klasy VII-VIII)
Natalia Karciarz, kl. VIII
DO ETAPU GMINNEGO
KONKURSU RECYTATORSKO- GAWĘDZIARSKIEGO
IM. ANDRZEJA SKUPNIA- FLORKA
ZOSTAŁY ZAKWALIFIKOWANE NASTĘPUJĄCE OSOBY:
Jan Kalata, klasa II a
Jan Sieńko, klasa II b
Anna Cudzich, klasa II b
Jan Kostecki, klasa II b
Stanisław Majewski, kl. IV
Piotr Kalata, kl.VI a
Michał Pańszczyk, kl. VI b
Oliwia Stanek, kl. VI b
Natalia Karciarz, kl. VIII
GRATULUJEMY!!!
Międzyszkolny konkurs recytatorski "Wędrowali ku wolnej ojczyźnie"
W dniu 7 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Wędrowali ku wolnej ojczyźnie". Uczniowie recytowali utwory o tematyce patriotycznej. Miło nam poinformować, że konkurs zakończył się dla naszych uczniów dużym sukcesem. I miejsce zajęła Oliwia Stanek, uczennica klasy VIb, która zachwyciła jury swoją naturalnością, sposobem wyrażania emocji i rozumieniem tekstu. Bardzo wysokie, II miejsce zajął Michał Pańszczyk, także uczeń klasy VIb, który urzekł komisję konkursową barwą głosu i precyzją interpretacji tekstu poetyckiego. Występy naszych uczniów zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi.
Nad przygotowaniami i poczynaniami uczniów czuwała Pani Natalia Matyga.
Występującym recytatorom serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie