• 09.10.2019 09:21
        4. Majątek i fundusze
        5. Nagradzanie wolontariuszy

• Standardy funkcjonowania Klubu Wolontariusza

1. Prowadzenie warsztatów dla wolontariuszy-przygotowanie młodzieży do pracy w wolontariacie.

1. Koordynacja pracy wolontariuszy.

1. Monitorowanie działań wolontariuszy. Ewaluacja pracy wolontariuszy.

Struktura Klubu Wolontariusza

1. Klub Wolontariusza  posiada prostą strukturę organizacyjną, która oparta jest na zasadach regulaminu Szkolnego Klubu działającego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Białym Dunajcu.

1. Na czele Klubu stoi  koordynator wolontariatu oraz nauczyciele współpracujący przez cały rok szkolny, wspierający akcję krótkoterminowo lub są włączeni do konkretnych działań zamieszczonych w planie Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Obszary działania

1. Działania wolontariuszy ukierunkowane są na dwa obszary: środowisko szkolne oraz środowisko lokalne.

1. Współpraca z instytucjami samorządowymi i agendami samorządowymi.

1. Działalność w każdym miejscu, zgodnie z planem działań Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Majątek i fundusze

1. Wolontariusze nie wnoszą stałych składek z tytułu przynależności do Klubu. Wszelkie koszty związane z udziałem wolontariuszy ponosi Klub Wolontariusza.

1. Pozyskiwaniem wszelkich środków potrzebnych do przeprowadzania akcji zajmuje sie zespól złożony z koordynatora oraz nauczycieli wspierających poszczególne akcje.

Nagradzanie wolontariuszy

1. Co najmniej raz na rok zostanie zorganizowane spotkanie nagradzająco - podsumowujące, na którym spotykają się wszyscy wolontariusze wraz z opiekunami w celu przypomnienia misji wolontariatu, celów i zasad działania oraz nagrodzenia za działalnośćwolontaryjną.

1. Formy nagradzania:

-wyrażenie uznania słownego,

-pochwała na forum szkoły,

-umieszczenie nazwiska w sprawozdaniu organizacji, artykule
        gazetki szkolnej,

-wręczenie zaświadczeń, listów pochwalnych i dyplomów.

1. Nagradzanie wolontariuszy ma charakter motywujący, podkreślający uznanie dla działalności wolontariusza.