• Cele i sposoby działania

• 09.10.2019 09:25
      • Cele i sposoby działania SKW

1. Celem Klubu jest rozwijanie wśród młodzieży postawy altruizmu oraz bezinteresowności.

2. Wolontariat ma na celu działanie na rzecz bliźnich i kultury oraz społeczeństwa lokalnego.

3. Klub wolontariusza tworzy zespoły wolontariuszy, którzy pomagają innym w trudnych sprawach.

4. Wspieranie ciekawych inicjatyw młodzieży szkolnej.

5. Promocja idei wolontariatu w szkole oraz w środowisku lokalnym.

6. Przeprowadzanie szkoleń cyklicznych oraz spotkań wolontariuszy.

7. Obsługiwanie imprez okolicznościowych o charakterze charytatywnym, takich jak kwesty, koncerty itp.

8. Rekrutacja do Klubu Wolontariusza może odbywać się poprzez:
          - kontakty przyjacielskie i rówieśnicze
          - organizowanie spotkań informacyjnych o Klubie Wolontariusza
          - przekazywanie informacji o Klubie za pośrednictwem wydawnictw oraz stałych kontaktów z mediami (np. gazety lokalne, jak też strona internetowa).

9. Miejscem organizacji działania wolontariatu jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Białym Dunajcu.

10. Klub Wolontariusza służy pomocą wszystkim, którzy jej potrzebują - osoby chore, niepełnosprawne, dzieci oraz osoby starsze i samotne zawsze mogą liczyć na pomoc wolontariuszy.

11. Klub Wolontariusza pomaga przy przeprowadzaniu różnych imprez, podczas których organizuje punkty informacyjne, kieruje porządkiem, asystuje w punktach medycznych, oraz kwestuje w celach charytatywnych.