• MASKI 2016

• I ZNÓW BYLIŚMY NAJLEPSI !

7 kwietnia we czwartek wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Przeglądzie Teatralnym „ MASKA 2016 „, który odbył się w ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu. W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły teatralne : „ Skrzaty „ ze Szkoły Podstawowej i „ Szpila „ z Gimnazjum.

Grupa Teatralna „ Skrzaty „ w składzie : Jakub Bafia, Natalia Karciarz, Aleksandra Nowaczyk, Jakub Sichelski, Weronika Pańszczyk, Michał Piszczór, Katarzyna Sichelska, Iwona Gubała oraz Wiktoria Długi pod kierunkiem opiekunki pani Kingi Michalik przygotowała inscenizację pod tytułem : „ Jaś i Małgosia „, natomiast Grupa Teatralna „ Szpila „ w składzie : Lidia Dzierzęga, Zuzanna Sobańska, Dawid Bafia i Mateusz Gandera z pomocą tej samej opiekunki przygotowała nowatorską wersję baśni pod tytułem „Czerwony Kapturek”.

Zabawa była fantastyczna, ale o nagrody też tu idzie. A zgarnęliśmy co nieco, bo Grupa „ Skrzaty „ została laureatem głównej nagrody, czyli MASKI 2016. Ponad to jury doceniło kreacje sceniczne Wiktorii Długi i Iwony Gubały jako drzew oraz Katarzyny Sichelskiej jako Baby Jagi. Jako zespół otrzymaliśmy również wyróżnienie za kunszt scenografii. Również „ Szpila „ została zauważona : nasza inscenizacja podobała się zarówno jury jak i widowni, a męska część Grupy, czyli Dawid Bafia i Mateusz Gandera otrzymali nagrody za kreacje sceniczne ojca-wilka i syna-wilka.

Jak widać talentów aktorskich w naszej szkole nie brakuje, możemy więc mieć nadzieję na dalsze sukcesy. Jeśli chcecie zobaczyć nas w akcji, zapraszamy do galerii, do obejrzenia fot z imprezy : )